Projekty a výrobky

Schodiská

Ponúkame Vám výrobu samonosných schodísk alebo schodiskových obkladov, nových, prípadne existujúcich betónových schodísk (či už z funkčného, alebo z estetického hľadiska). Schodiská vyrábame z masívnej priebežnej (FIX) ale aj dĺžkovo nadpájanej (CINK) škárovky. Pri výbere dreviny odporúčame tvrdšie dreviny, ktoré zaručujú trvalú hodnotu výrobku, ako sú buk, dub, jaseň a iné.

Zábradlie ku schodom vieme vyrobiť a dodať celo drevené, madlá na stenu v rovnakej drevine ako sú schody, celo-nerezové zábradlia resp. kombinované drevo + nerez alebo nerez + sklo. Sklo sa dodáva z hľadiska bezpečnosti lepené. 

Povrchová úprava môže byť identická napríklad s podlahou, interiérovými dverami alebo nábytkom.


Interiérové dvere - masívne


Naše interiérové dvere vyrábame každému zákazníkovi na mieru a podľa vlastných predstáv. Súčasťou dverí sú aj obložkové zárubne. Interiérové dvere vyrábame v drevinách: smrek, dub, buk, jaseň a iné.
Naše dvere sú čapované čapom dĺžky 110 mm a kajlované (durch čapované, kajlované), to znamená že vodorovné kusy vo dverách prechádzajú celou šírkou dverí a čap v otvore (dlabe) je dodatočne zafixovaný a roztiahnutý dreveným kajlom. Ten je vrazený do čapu pri lisovaní. To zaručuje dverám nekonečne dlhú záruku a kvalitu. 
V dverách môžu byť rôzne výplne: drevené kazety - ozdobne frézované alebo hladké, sklo rôznych typov  (matné, farebné, dekor a iné).

Interiérové dvere - dýhované


Ďalším typom dverí, ktoré vkusne a moderne dopĺňajú interiér sú dýhované dvere drevenou dýhou. Drevená dýha sa lisuje na nosič, ktorý je z dutinovej drevotrieskovej dosky, odľahčená konštrukcia. Na rozdiel od voštinovej konštrukcie - papier, výplňou dverí je dutinová DTD, ktorá je vložená do obvodového rámu z masívu a na to je nalisovaný plášť z 6 mm MDF dosky. Po o formátovaní je nalisovaný náglejok z masívneho dreva, ktorý zodpovedá dýhe, ktorá je na povrchu dverí.  Po nalisovaní náglejku sú dvere egalizované, aby sa vyrovnal masívny náglejok s MDF plášťom a následne na to je na tento povrch nalisovaná okrasná dýha. Takouto konštrukciou dosiahneme efekt dverí z masívu, nakoľko na hrane dverí máme čistý masívny náglejok, ktorý sa dá opracovávať frézovaním bez toho, aby bolo vidno rozdiel vo farbe hrany. 

Obložkové zárubne sú vyrobené z MDF dosky resp. z Laťovky, na ktorej je nalisovaná okrasná dýha požadovaného druhu. Obložky sú obalené jedným kusom dýhy, tak, že pripomínajú masívne drevo. Šírky sú vyrábané podľa šírky ostenia a požiadaviek zákazníka, presne na mieru. 


Interiérové dvere - fóliované


Posledný typ interiérových dverí, ktorý Vám ponúkame sú fóliové interiérové dvere. Hlavnú konštrukciu dverí tvorí rám z MDF dosky. ktorý je vyplnený voštinou. Na rám je nalisovaná MDF doska v hrúbke 6 mm. Na takto pripravený polotovar sa lisujú fólie rôznych dekorov a farieb. Používajú sa hlavne tvrdé CPL fólie a fólie s tzv. 3D efektom, ktoré imitujú masívne drevo resp. dýhu. Dvere majú množstvo variantov delenia s plnou alebo sklenenou výplňou rôznych druhov. Samozrejme aj k fóliovým dverám sú dodávané obložkové zárubne v rovnakej fólií.


Kuchynské linky


Ponúkame Vám výrobu kuchynských liniek na mieru, podľa Vašich predstáv. Kuchyne sú prevažne vyrábané z drevotrieskových dosák. Predné plochy ako sú dvierka resp. pohľadové panely sú realizované fóliovými dvierkami rôznych tvarov, ale aj hladkými akrylátovými dvierkami, ktoré majú povrchový laminát hrúbý až 2 mm s možnosťou okrasného frézovania do povrchu dvierok. Dvierka sú dodávané v lesklom alebo matnom prevedení. Výhodou nami realizovaných kuchynských liniek je aj možnosť vyrobenia masívnych drevených dvierok v prevedení smrek, dub, buk, ktoré sú buď olejované alebo klasicky striekané interiérovými lakmi. Do vybavenia kuchyne sa dajú inštalovať rôzne výsuvné programy a kovania. Používané kovania sú dodávané od popredných dodávateľov na slovenskom trhu napr. BLUM, HETTICH, AVENTOS. Pre menej náročnejších zákazníkov používame štandardné guličkové výsuvy, rôzne druhy piestov, závesy s tlmením alebo bez. 


Vstavané skrine, nábytok, postele, interiéry


Realizujeme kompletné zariaďovanie, ale aj sektorové riešenia Vašich interiérov, ktoré podľa požiadavky zákazníka vyrábame z drevotrieskových dosiek, dýhovaných dosiek, ale aj z masívneho dreva.


Drevené eurookná


Základnou a najnevyhnutnejšou surovinou pre výrobu eurookien je tvarovo stály, dĺžkovo nadpájaný alebo fixný (priebežný) eurohranol, troj-vrstvovo alebo štvor-vrstvovo lepený.  Eurookná vyrábame v profile IV 78 mm. 

Do našich eurookien inštalujeme celoobvodové kovanie s mikroventiláciou značky G-U. Súčasťou dodávky eurookien sú štandardne dodávané kľučky značky HOPPE. Sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach ako biela, hliník, bronz, oceľ a iné. 

Eurookná sú zatesnené dvojitým celoobvodovým penovým tesnením s výstužou značky SCHLEGEL, ktoré má tzv. menší pamäťový efekt ako bežné tesnenia. Rámové a krídlové odkvapnice sú vyrobené z hliníka hrúbky 1,5 mm s povrchovou úpravou elox, značky GUTMANN. 

Parapety GUTMANN sú vyrobené z ťahaného hliníka. Hrúbka od 1,6 mm plynule narastá v závislosti na šírke parapetu až do hrúbky 3,5 mm z dôvodu zabezpečenia tvarovej stálosti parapetov.

Povrchovú úpravu na výrobky aplikujeme značky ADLER. Povrchová úprava sa aplikuje v 4 fázach. Na výber sú rôzne prevedenia v lazúrach a taktiež vo farbách RAL.


Vchodové eurodvere 


Vstupné dvere sú dominantou každého domu či bytu, pri ich výbere treba byť dôsledný, čo sa týka tvaru, ale aj kvality. V našich realizáciach Vám ponúkame príkladné možnosti a členenia, 

Materiálovo sa vstupné dvere zhodujú s výrobou eurookien, či už počnúc základnou surovinou - eurohranolom, sklom cez kovanie, tesnenie a povrchovou úpravou. Vyrábame ich v profile IV 78 mm.

Pre doplnenie celkového použitia materiálov k vstupný dverám sa používa hliníkový termoprah s prerušeným tepelným mostom. 

Kovanie je značky KFV-automat a v dverách je zabudovaný bezpečnostný zámok s dvomi výsuvnými hákmi a tromi strelkami v kovovej celolište - zámok + protikus k zámku. Dvere sú osadené závrtnými 3D závesmi v počte 4 kusy !!! o priemere ϕ20 mm.

Vieme Vám vyrobiť dvere, ktoré budú inak esteticky pôsobiť z exteriéru a inak z interiéru.


Posuvné dvere HS portál

Zdvižno-posuvné dvere vo vlastnej osi Vám ponúkajú väčší priestor prechodu na balkón, záhradu alebo terasu s bezbariérovým prahom. Krídla posuvných dverí sú veľmi ľahko posúvateľné s bezpečnou manipuláciou, čo zaručuje že ovládanie takýchto dverí bez problémov zvládnu aj deti.

Materiálovo sa posuvné dvere zhodujú s výrobou eurookien a vstupných dverí, či už počnúc základnou surovinou - eurohranolom, sklom cez kovanie, tesnenie a povrchovou úpravou. Vyrábame ich v profile IV 78 mm.  

Pre doplnenie celkového použitia materiálov k posuvným dverám sa používa bezbarierový hliníkovo-plastový termoprah s prerušeným tepelným mostom ECO PASS. Kovanie je značky SIEGENIA-AUBI. Posuvné dvere sa uzamykajú dvomi alebo tromi kovovými hrotmi po výške zárubni so zájdením kovových hákov, ktoré sú v prevodovke do hrotov. 


Prístrešky, altánky, pergoly, markízy, terasy, záhradné drevo-stavby

Tieto malé stavby vedia elegantne doplniť vzhľad domu resp. účelne ochrániť vaše auto od priamych poveternostných vplyvov. Na stavbu používame KVH a BSH - konštrukčné hranoly. Hranoly KVH/BSH sú suché, čo zaručuje priestorovú stabilitu stavby a krásny vzhľad po dlhé roky bez roztrhnutia a prasknutia nosných stĺpov, väzníc, pomúrnic a pod. 

Povrchová úprava týchto stavieb je aplikovaná lazúrami a farbami od firmy DECOTEC v siedmych základných odtieňoch. Prípadne z palety lazúr značky TIKKURILA, ADLER. Povrchovú úpravu terás realizujeme exterérovými olejmi.


Podlahy a renovácie 


Ponúkame Vám aj realizácie nových dubových podlách v rôznych farebných variantoch a v hrúbkach 11 alebo 16 mm. Podlahy sú ideálne aj pre podlahové kúrenie. Nosičom hornej masívnej dubovej vrstvy  v hrúbke 4 mm je preglejka. Povrchová úprava podlách je realizovaná tvrdými podlahovými olejmi. Kladenie podlách je realizované na eliastickú podložku, alebo lepením. 

Taktiež sa zaoberáme aj renováciou starých parkiet.